Sausi statybiniai mišiniai

Sausi statybiniai mišiniai

Visi statybiniai mišiniai išskirstyti į atskiras grupes: plytelių klijai, glaistai plytelėms, mišiniai grindims lieti ir lyginti, mišiniai sienoms tinkuoti ir lyginti, mišiniai hidroizoliacijai įrengti, klijai polistirenui ir mineralinei vatai, dekoratyviniai tinkai namo fasadui ir kita.

Kaip pasirinkti tinkamus plytelių klijus?

isi plytelių klijai yra klasifikuojami ir ženklinami pagal standartą EN 12004. Šis Europos standartas taikomas keraminių, akmens masės ir klinkerio plytelių klijams, kurie naudojami klijuoti plytelėms prie vidinių ir išorinių sienų, grindų ir lubų. Keraminių plytelių klijai gali būti naudojami kitų tipų plytelėms (gamtinio ir dirbtinio akmens bei kt.) klijuoti, jeigu jie nekenkia toms medžiagoms.

Plytelių glaisto paskirtis

Plytelių glaisto paskirtis – ne tik dekoratyvinė. Jis turi apsaugoti siūlę nuo vandens patekimo po dangos pagrindu.

Plytelių glaistas (plytelių tarpų glaistas), nepriklausomai nuo jo gamintojo, skirstomas į tris grupes:

  • Normalaus rišimo cementinis glaistas (CG1);
  • Pagerintų parametrų cementinis glaistas (CG2);
  • Epoksidinis glaistas (skiedinys reakcinių dervų pagrindu) (RG).

Glaisto grupę nusakančios raidės yra ant kiekvienos pakuotės.

Neretas gamintojas pigiausio (CG1 grupės) cementinio glaisto jau negamina. Jis nepakankamai atsparus UV spinduliams (keičia spalvą), neturi antibakterinės apsaugos, pasidengia pelėsiu, dalinai įgeria vandenį. Jo panaudojimo sritis gana siaura: siūlėms užglaistyti ant tvirtų nesideformuojančių paviršių, kai siūlės neturi būti atsparios vandeniui ar chemikalų poveikiui.

CG2 grupės glaistams cheminiai priedai pagerino savybes : sumažino vandens įgertį, padidino elastingumą (svarbu nestabiliems pagrindams – OSB plokštės, gipso kartonas), pagerino atsparumą grybeliui ir pelėsiui.