Lietaus nuvedimo sistemų montavimas

Lietaus nuvedimo sistemų montavimas

lietaus-nuvedimo-sistema-2Galime pasiūlyti specialiais plieninę  Flamingo, BUDMAT, lenkišką plastikinę PROFIL, prancūzišką plastikinę NIKOLL  lietaus nuvedimo sistemas. Atvykstame į objektą ir sumontuojame.

Metalinių ir plastikinių lietaus nuvedimo sistemų montavimas

Iš esmės, sistemos montavimas nėra sudėtingas dalykas, bet labai svarbu, kad būtų sumontuota kokybiškai ir skrupulingai. Prie kiekvienos mūsų siūlomos lietaus nuvedimo sistemos yra ir instrukcija kaip taisyklingai ją sujungti.

Įrengiant lietvamzdžius, privalu laikytis kelių esminių taisyklių.rws-reference-06 Pirmiausiai, lietaus nuvedimo sistemų montavimas privalo būti montuojami taip, kad nebūtų iškilę virš stogo plokštumos. To neišvengus, suformuojama atrama slenkančioms kritulių sankaupoms. Taigi, svarbu prisiminti, jog lietaus nutekamasis latakas turi būti maždaug per pusę savo pločio atitrauktas nuo stogo, tam, kad nutekantys krituliai visuomet patektų į jį.

Taip pat svarbu, kad visos lietaus nuvedimo sistemos dalys būtų tvarkingai sujungtos viena su kita, nepaliekant tarpelių, tarp atskirų sandarinimo tarpinių dalių, kad neprabėgtų vanduo. Žinoma, skardinės lietaus sistemos, šiuo atveju, yra montuojamos kiek kitaip – naudojant tik specialius laikiklius. Dažniausiai pasitaikanti tokio montavimo klaida – per retas latako ir laikiklių išdėstymas. Nepaisant, ar laikikliai yra plastikiniai ar metaliniai, jie turi būti tvirtinami apytiksliai kas 50 – 60 cm. Nepaisantiems šio reikalavimo, žiemą, dėl sunkaus sniego, latakas neretai iškrenta ar deformuojasi.

Ši sistema lengvai pritaikoma seniems lietaus nuvedimo sistemų laikikliams. Montuojant plastikinę lietaus apsaugos sistemą, latakus, kaip ir metalinėms sistemoms, būtina įrenginėti horizontaliai arba su nedideliu nuolydžiu (geriausia apie 2 mm bėginiam metrui). Plastikiniai lietvamzdžiai montuojami suneriant ar klijuojant pavienius elementus. Žinoma, svarbu, kad sunėrimas nebūtų pernelyg standus, kadangi privalu palikti vietos vamzdžio dalių plėtimuisi, pakilus oro temperatūrai. Klijuojant, šis aspektas nėra svarbus.

Dar viena dažnai pasitaikanti klaida: stogui esant dengtam čerpėmis ar metaline danga, negalima lietvamzdžių laikiklių tvirtinti prie gegnių, nebent išlaikomas reikalavimas esminis montavimo reikalavimas (50 – 60 cm atstumas tarp laikiklių). Kitu atveju, kai netvirtinti prie gegnių nėra galimybės, tarp grebėstų būtina dar viena horizontali lenta, prie kurios tvirtinami laikikliai jau minėtu 50 ar 60 cm atstumu vienas nuo kito, priklausomai nuo lietvamzdžių tipo.

Ko gero suprantama, jog norint kad pasirinkta lietaus nuvedimo sistema funkcionuotų ilgai ir patikimai, esminis dėmesys turi būti kreipimas ne tik į bendrąją jos kokybę, bet ir į jos montavimo darbus. Na o stogą ir lietaus nuvedimo sistemą žiemą, siekiant išvengti varveklių susidarymo ir galimų nelaimingų atsitikimų, lietaus vamzdžių, latako nuplėšimų, krentant varvekliams ar sniegui, pravartu apsaugoti įsirengus apsaugą nuo užšalimo.

Apsaugos nuo apledėjimo ir užšalimo sistemą, sudaro specialūs šildymo kabeliai (montuojami į latakus, įlajas ir lietvamzdžius), valdymo įranga bei kiti instaliaciniai priedai. Tokios apsaugos nuo apledėjimo sistemos yra uiversalios – gali būti instaliuojamos bet kokios konstrukcijos stoguose. Automatinis valdymas, leidžia kontroliuoti atšildymo lygį ir taip išvengti ne tik sniego įtakojamų lietaus nuvedimo sistemų deformacijų bet ir rimtų nelaimingų atsitikimų krentant varvekliams.

Taigi, apibendrinant galima teigti, jog lietaus nuvedimo sistemų kokybė, išbaigtumas, atitikimas esminiams standartams ir taisyklėms montavimo darbų metu – esminis garantas, jog neseniai įsirengtos lietaus nuvedimo sistemos tarnaus ilgą laiką.