​Gipso kartonas

Gipso kartonas

gipso-kartono-plokstesDaugybė žmonių statydami ar renovuodami savo namus dažnai daug nemąsto apie vieną labai svarbų aspektą – kaip dengti vidines sienas. Tūkstantmečius gyvavęs tinkavimas jau nebėra vienintelė alternatyva. Dabar vietoj ilgo laukimo, kol išdžius nutinkuotos sienos, galima rinktis greitesnį ir paprastesnį būdą – montuoti gipso kartono lakštus.

Kada gipso kartono plokštės yra pranašesnės?

Gipso kartonas yra pranašesnis, kai susiduriate su sienų nelygumais arba nekokybišku mūru. Norint išspręsti šias problemas tinkuojant, reikės ne vieno tinko sluoksnio, o tai užims daug laiko, kadangi reiks laukti, kol tinkas išdžius.
Taip pat rinktis gipskartonį verta kai norite statyti namuose pertvaras. Tada daromas karkasas, kuris užpildomas termoizoliacine medžiaga ir uždengiamas plokštėmis. Tai pigiau ir paprasčiau nei pertvaras mūryti.
Arba kai pagrindas nėra tinkamas tinkavimui, kai tinkas tiesiogiai nesukimba su pagrindu – metalas arba medis. Arba gali būti pagrindas, kuris nėra stabilus.17311280439316075 Kai pavyzdys, senas namas, kurio sienos yra sutrūkinėjusios, tai toks pagrindas iš vidaus suplėšys ir tinką, nes šis negali suklijuoti sienos. Tokiu atveju palei tą sieną galima statyti nepriklausomą metalinį karkasą ir prie jo prisukti sausas gipso plokštes.

Laisvė laviruoti kuriant interjerą. Iš šių plokčių galima sukurti laiptų, šonų, lubuose įmontuoti paslėptų šviestuvų. Tą įmanoma padaryti ir tinkavimo būdu, bet tai kur kas sudėtingesnis procesas.

Efektyvus darbo laikas, nes nėra jokių džiūvimo procesų ir viską įvertinus galime gauti daugiau naudos nei su tinkavimu.