Fasado apdaila

Fasado apdaila

namo-fasado-apdailaTai kas gražu – nebūtinai turi būti ilgaamžiškas, o tai kas ilgaamžiška – nebūtinai visada išeina pigiai, o tai kas yra pigu – dažniausiai nebūna efektyvu. Šią taisyklę galima pritaikyti daugeliui statybinių medžiagų.

Iš ko rinktis fasado apdailą?

Gausi spalvų paletė būdinga dekoratyviniams tinkams. Visos trys fasadinių dailylenčių medžiagos – mediena, plastikas ir fibrocementas pagal pageidavimą taip pat gali būti padengtos įvairiausiomis spalvomis. Lakuojamos medinės dailylentės atidengia vertinamą medienos raštą.
Dailylentės

Medinės dailylentės, kaip ir visi mediniai paviršiai yra bene mažiausiai atsparios, tiesa, kol veikia ir yra laiku atnaujinami impregnantai ir kitos apsaugos priemonės, didelių nesklandumų nepatirsite.

Plastikinės dailylentėsfasado apdaila

Plastikinės dailylentės yra atsparesnės drėgmei nei medinės. Jos linkusios gana nesunkiai pasidengti aplinkos apnašomis, tačiau taip pat lengvai ir nuvalomos. Tiesa, plastikas yra degi medžiaga.

Keramikinės dailylentės

Vis dėlto geriausiomis savybėmis pasižymi keramika. Klinkerio plytelės apskritai yra praktiškai „vieno karto“ pasirinkimas – tinkamai įrengus sluoksnį, juo rūpintis praktiškai nebereikia. Stipriausios klinkerio savybės yra atsparumas šalčiui ir itin žemas drėgmės įgeriamumas (geriausių iki 2 %). Keraminės plytos pasižymi analogiškomis savybėmis, tik jų rodikliai kiek prastesni. Abi šios rūšys yra atsparios ugniai.

Fibrocemento dailylentės

Jos labai atsparios, prastai sugeria drėgmę ir yra nedegios.